Головна | | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Наше опитування
Що із запропонованого на сайті для Вас найкорисніше?
Всього відповідей: 1187

Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Головна » 2018 » Березень » 14 » Математики відзначають день числа "Пі"
01:15
Математики відзначають день числа "Пі"

День числа "Пі" відзначають по всьому світу прихильники математики.  Це неофіційне свято придумав в 1987 році фізик з Сан-Франциско Ларрі Шоу, який виявив, що дата 14 березня, записана в прийнятій в США формі – 3/14 – співпадає з першими трьома цифрами числа "Пі", яке виражає відношення довжини кола до його діаметру. Крім того, 14 березня відзначають день народження творця теорії відносності Альберта Ейнштейна.

На декількох "офіційних сайтах" Дня числа "Пі" приводяться рекомендації, як відзначити це свято. Їх автори радять, наприклад, спекти пиріг із зображенням грецької букви "пі" або з першими цифрами самого числа, розв'язувати математичні задачі й загадки, водити хороводи навколо предметів, пов'язаних з цим числом.

Можна спробувати використовувати число "Пі" як одиницю вимірювання. Наприклад, якщо вам 31 рік, то цього дня вам буде приблизно 9 "пі"-років.

Деякі також рекомендують відзначати не тільки День числа "Пі", але і Хвилину – в 1.59 після полудня, коли дата і час утворюють перші шість знаків числа, або навіть секунду - 1.59 і 26 секунд, що дає вже сім знаків після коми - 3,1415926.

Вперше перші цифри цього числа обчислив Архімед, який винайшов шляхом обчислення периметрів багатокутників, що поступово наближаються до кола.  Наступні покоління математиків поступово збільшували це число, роблячи можливими все більш точні обчислення.

Сучасні комп'ютери обчислюють вже мільйони знаків після коми, проте кінця цьому числу не буде – скільки б не подовжували його, ніколи не можна буде сказати, що воно обчислене до кінця, за що його і називають ірраціональним, тобто, якщо розуміти це слово буквально, таким, що "знаходиться за межами розуміння". А значить залишається тільки святкувати. 

Переглядів: 361 | Додав: tanya | Рейтинг: 0.0/0
Погода
Погода

Корисні посилання

Архів записів


Copyright MyCorp © 2023